Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Apie defektus ir žodžius, kurie turi reikšmės

Yra toks keistas apibrėžimas. Jis pavadintas "seksualine orientacija".
Paprastai, kai sakome šį žodį, žinom, kad yra skirtingų seksualinių orientacijų žmonių - heteroseksualai, biseksualai, homoseksualai... Kai, skirstydami pagal orientaciją, naudojame žodį "jį traukia", dažniausiai pirštu rodome į seksą ir lovą.
Tuomet leiskite man įtraukti į šias seksualinės orientacijos sąvokas įtraukti dar vieną seksualinę orientaciją: aseksualas. Tai žmogus, kurio mylėtis netraukia. Ne mylėti netraukia, bet mylėtis netraukia. Ką tai reiškia? Kad yra labai nemaža tikimybė kur nors sutikti aseksualų heteroseksualą, ar homoseksualą. Ką noriu tuo pasakyti? Nors net pats apibrėžimas seksualinė yra pirmiausiai siejamas su lova ir dauginimusi, tai tikrai nėra vienintelė jo reikšmė. Ir tai įrodo kiekvienas aseksualus hetero ar homo seksualas.

Visa tai rašau, nes šiandien ėjau namo, ir pagalvojau, kad visos seksualinių mažumų diskriminacijos problemos prasideda nuo to, kad į seksualinę orientaciją pirmiausia žiūrima tik kaip į poreikį mylėtis.
Du žmonės, kad ir kokios lyties bebūtų, pirmiausia, apibrėžiant pagal seksualinę orientaciją, daug kam siejasi būtent su tuo, kad jie mylisi. O tuomet, juk, žinoma: kam čia kiekvienam žinoti, kas, kur, kiek ir su kuo mylisi. Tikrai galime pasilaikyti šiuos faktus sau.
Todėl šiandienai galime paimti kad ir aseksualių homoseksualų pavyzdį. Įsivaizduokim du vienas kitą mylinčius žmones, kurių netraukia mylėtis. Va, atrodo kitaip, jau ir vaikų netvirkina, ir ką, tik myli vienas kitą. Ir priminti, kad stiprioje poroje tik tokiomis sąlygomis net ir mylėjimasis turėtų atsirasti.

Kai sakome heteroseksualas ar homoseksualas - turime omeny gerokai daugiau, nei patys galvojame. Tai ne vien faktas, su kuo žmogus mylisi. Tai - faktas, kaip atrodys jo šeima. Tai - faktas, kad jis mylės tokius žmones. Tai - faktas, kad jis, kaip ir visi kiti žmonės, gali mylėti ir įsimylėti, taip, gali ir mylėtis.
Bet šių dienų visuomenėj, kur kalinys pripažįstamas kankiniu, nes jam nebuvo leista pasimylėti, mes susikoncentruojame į seksą. Nenuostabu: juk visi tai daro, pusė apie tai dainuoja, pusė rodo savo užpakalius per televiziją, ir dauguma įsitikinę, kad seksas - tai reikiamybė. Be sekso gyventi neįmanoma.

Todėl seksualinė orientacija iš karto kelia tiesiogines asociacijas - "o kam mums reikia tai žinoti?!".
Bet mums nekelia abejonių mylimieji. Kad, pavyzdžiui, norėčiau susipažinti su žmogumi, kuris kartu su mano draugu kuria šeimą". Arba "norėčiau bent gyvai pamatyti tą, kuris mano draugei tiek daug gero davė". Ir jau tas ar ta - šnekant apie žmones, nelieka skirtumo. Turbūt didžiausia klaida, kurią galima padaryti, šnekant apie homoseksualus ar kokią kitą orientaciją, tai teigti - kad homoseksualumas - kai mylisi du vyrai, heteroseksualumas - kai mylisi vyras ir moteris. Ir žinote, jei tai tikrai tik apie seksą, manau, bet kuriuo atveju iškrypimas. Kai žmonės susitinka mylėtis, įsitikinę, kad be mylėjimosi neišgyvensim (mes išgyvensim, tik kartos po mūsų nelabai), manau, kad tai iškrypimas, kad ir kokios tos seksualinės orientacijos jie bebūtų. Bet vadinti visus gėjus iškrypėliais vien dėl to, kad mūsų galvelėje susišauna tokios asociacijos, šitoje sekso pergrūstoje visuomenėje... Tai, ko gero, irgi yra tam tikras smegenų plovimo defektas.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

100 faktų apie mane

Šimtas faktų apie mane 1. Dažniausiai nevalgau mėsos 2. Domiuosi Miley Cyrus . Nepaisant fakto, kad bent 80% jos muzikos man yra absoliučiai neklausoma, ji man vis dar graži ir bais įdomus žmogus. 3. Mėgstu susipažint su įvairiausio plauko žmonėm ir būdama perdėm sociali pirmą susitikimo dieną visą kartu bastytis arba diskutuoti ir t.t. 4. Paskutinis geras žiūrėtas filmas – „ Constantine “, 2005 5. Dažniausiai net netyčia į mano rankas pakliuvus kokiai temai imu ir nors paviršutiniškai pasidomiu ja labiau – paskutinės dvi buvo 07-08m. ekonomikos krizė (visokiausi The margin call ir Too big to fail ) ir formulės vienas legendos ( Senna; Rush ) 6. Šiemet pirmą sykį dalyvavau rinkimuose ir žadu tą daryti visuomet ateity 7. Kiečiausias naujas išmoktas patiekalas buvo bulvių ir baltųjų ridikų troškinys-apkepas grietinėlės padaže 8. Turiu ask.fm paskyrą ir dažniausiai gėriuosi klausimais, kurių man niekas nerašo http://ask.fm/IndreGegeckaite 9. Tik

Elektroninio pašto etiketas.

Sveiki. Ką domina, įkeliu savo darbelį apie elektroninio pašto etiketą. •        ĮŽANGA Kiekvieną dieną mus supa elektroninės technologijos. Kaip kadaise bendravimą akis į akį ėmė atstoti bendravimas telefonu, taip dabar bendravimą telefonu keičia bendravimas kompiuterio pagalba. Interneto tinklas naudojamas įvairiems tikslams: skleisti reklamą, ieškoti informacijos, bendrauti su verslo partneriais. Pastarąjį bendravimą ir aptarsiu šiame darbe.

Dramblio dydžio susvetimėjimas

 Savaitgalį sėdėjau su draugėmis prie puodelio kavos, ir kažkaip mes užsikalbėjome apie tai, kas yra ištikimybė santykiuose. Ir paaiškėjo, kad klube šokis su kitu (ne savo išrinktuoju) priešingos lyties žmogumi gali būti laikomas neištikimybe.  Ir tiek daug klausimų man kilo. Vargšas tas žmogus, kuris pasmerktas visą gyvenimą su vienu žmogumi šokti. Jo, yra draugės merginos, su jomis ala galima. Tada pradėjau aš klausti, o tai kaip šokių vakarai visokie. Sakau, žmonės juk šokdavo. Žmonės išeidavo vieni su kitais pašokti, buvo tokie laikai. Sako, nu jei šokių vakarai, tai čia kitaip, nes ten žmonės šokti susirenka. O klubuose, sako, vyksta medžioklė. Bet į medžioklę gi nebūtina tuo pačiu atsakyti. Galima tiesiog pašokti su žmogumi. Sako, į klubą eina medžioti, ir tuo pačiu sako "aš tai su draugėmis pašokti ateinu". Tai gal ne tu viena, visgi? Taip pat, kaip dauguma vairuotojų mano, kad vairuoja geriau už daugumą vairuotojų, gal nesam vieni, kurie į klubus ateina pašokti?